images/slide1.jpg

W naszym przedszkolu 10 października tradycyjnie obchodziliśmy symbolicznie Dzień Drzewa.Tego dnia dzieci wspólnie w swoich grupach wykonały przestrzenne drzewo. Każde drzewo było wykonane inna techniką, wszystkie drzewa były piękne i kolorowe.

Dzieci z grup starszych uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Dzieci zadbały o porządek nie tylko wokół naszego przedszkola, ale także w dalszej okolicy osiedla. Bardzo chętnie uczestniczymy w takiej akcji bo wiemy, że to dla naszej planety, ale także dla naszego zdrowia i  lepszego samopoczucia. Musimy jednak powiedzieć, że mimo dużego terenu jaki zeszliśmy śmieci było bardzo mało i choć dzieci lubią dźwigać i porównywać kto więcej zebrał śmieci to nas dorosłych jednak cieszy fakt że worki nie były zapełnione  i teren Winiar jest czysty i przyjemny.

Wielka niespodzianka spotkała naszych przedszkolaków w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Na plac przedszkolny wjechała niezwykła trójkołowa maszyna. Dzieci podziwiały motocykl i miały sporą uciechę, mogąc na nim posiedzieć. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych, za przyjazd do "siedemnastki", wykonanie pięknych zdjęć każdemu dziecku i przede wszystkim za poświęcony nam czas :)

20 września to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce. Kilka lat temu Sejm przyjął bowiem uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto powstało po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci.  Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały nasze dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „coś” wyczarowanego z balonów. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego cukierka.

14 czerwca w Nadleśnictwie Gniezno „Gajówka” odbyło się uroczyste zakończenie konkursu przyrodniczo-ekologicznego „Ekolider 2018”, w którym wzięły udział dzieci z grup starszych reprezentując nasze przedszkole. Dzięki wielu działaniom ekologicznym, przyrodniczym, a także zbiórce surowców wtórnych nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie i nagrodę dla placówki, z którego się bardzo cieszymy.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział we wszystkich tych działaniach i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w konkursie w nowym roku szkolnym, gdyż ze zbiórki surowców wtórnych wszelkich działań, a także z nagród korzystają wszystkie dzieci w przedszkolu. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.